Dům a zahrada, Nábytek, Obývací pokoj,
Obývací stěny

Tisíce levných předmětů!
Tisíce levných předmětů!

Nabídka práce v USA, brigáda v usa, studium v usa, ubytování v usa, bydlení v usa, letecká doprava do usa, práce v Americe

Amerika. Země neomezených možností. Možná právě proto vás tato země zaujala a láká vás jít do ní na čas pracovat či studovat, vyzkoušet si způsob života, který se tak liší od evropského.

Odjet na vzdálený kontinent však nemusí být lehký krok. Víza, shánění ubytování či jazyková bariéra mohou být jedním z problémů, který vás na cestě za vytouženým cílem mohou potkat. Pokud je však překonáte, otevře se vám pestrobarevný svět, nepřeberné množství národností, prostředí, kde mohou být vaše schopnosti oceněny snad nejlépe na světě.

Studium v USA může být opravdu velmi lákavé, v žebříčku nejprestižnějších univerzit světa se právě ty americké umisťují na čelních pozicích. To však s sebou nese i obrovské požadavky, které jsou na uchazeče o studium kladeny. Prvním a nejdůležitějším krokem je výběr vhodné školy. Absolventi středních škol obvykle studují na takzvaných college, kde získají po čtyřletém studiu titul Bachelor of Arts. Rozdíly mezi školami jsou značné. Od školy, na kterou berou většinu uchazečů, nemůžete obvykle čekat příliš vysokou kvalitu. Studium v USA vyžaduje poměrně dobrou znalost anglického jazyka, kterou musíte prokázat v přijímacím testu. Při přijímání se v největší míře zohledňují výsledky ze střední školy.

Možností práce USA nabízí celou řadu. Mnoho mladých i starších lidí láká práce v USA. Důvodů může být více, ať už se jedná o snahu nabýt nové zkušenost a naučit se jazyk, až po představu vysokého výdělku. Velká část lidí, která odjíždí do Ameriky za prací nemá pracovní povolení a pracuje na černo. Někdy však nelegální práce v Americe může být trpkou zkušeností. Zájemce nejprve zaplatí vysokou částku za zprostředkování práce a potom se často dostane do velmi špatných podmínek, přičemž nemá prakticky žádná práva. Proto raději neriskujte a využijte některou ověřenou pracovní agenturu, která vám zprostředkuje pracovní povolení, ubytování v USA, pojištění a další náležitosti. Nabídka práce v USA je poměrně široká, neměli byste proto mít problém si vybrat. Další možností je brigáda v USA či různé sezónní práce, vhodné zejména pro studenty.

Největším problémem, který cizinec přijíždějící do USA za prací musí řešit, je ubytování. Výhodou využití služeb pracovních agentur je právě zprostředkování ubytování v USA. Obvykle je realizováno v domech či bytech. Bydlení v USA nemusí být o moc dražší než v České republice a navíc na slušné úrovni. Pokud chcete v USA studovat, nejlepší ubytovací podmínky vám zajistí programy realizované prostřednictvím vysoké školy, kterou studujete v České republice. Aktuální nabídka bydlení v USA se nachází na stránkách pracovních agentur.

Jedním z hlavních problémů, které vás mohou od cesty do USA odradit je doprava. Letecká doprava do USA je samozřejmě dnes už jedinou využívanou možností a ceny letenek často nebývají zrovna nízké. Pokud však zakoupíte letenku s dostatečným předstihem a využijete nízkonákladové linky, můžete letenku sehnat i velmi lacino. Doprava do USA vám může být za výhodnou cenu zajištěna také přímo pracovní agenturou, která vám zprostředkovává práci.

Amerika je země, kterou určitě stojí za to navštívit. Je jen na vás, jestli sem přijedete za prací, studiem, jen jako turisté či se zde rozhodnete usadit na delší dobu nebo na trvalo. Možná, že zjistíte, že vám americké tempo života vyhovuje více než to naše, evropské a možná se naopak rádi vrátíte. Jisté ale je, že vám návštěva Ameriky může přinést zajímavou životní zkušenost a zážitky.