Dům a zahrada, Nábytek, Obývací pokoj,
Obývací stěny

Tisíce levných předmětů!
Tisíce levných předmětů!

Aktuální nabídka práce v zahraničí, pro páry, brigády v zahraničí pro studenty, sezonní práce v zahraničí pro studenty

Chcete si vydělat peníze, zlepšit se v cizím jazyce a navíc poznat zajímavé země po celém světě a seznámit se s novými lidmi? Pak pro vás bude ideální zkusit práci v zahraničí. Agentur, které vám zprostředkují brigády v zahraničí či dlouhodobější práci je celá řada. V letních měsících se aktuální nabídka práce v zahraničí rozšiřuje, agentury se zaměřují zejména na studenty a mladé lidi, pro něž může být brigáda v zahraničí nejlepším prostředkem, jak si vydělat peníze a zároveň spojit práci s cestováním. Využití nabídek agentur je nejjednodušší a v určitých případech i nejbezpečnější. Předtím než se ale pro agenturu rozhodnete, měli byste si ověřit její důvěryhodnost. Nabízí se vám práce v zahraničí sezónní či dlouhodobá. Pro krátkodobější brigádu není bezpodmínečně nutná dobrá znalost cizího jazyka, ale musíte počítat s méně kvalifikovanými pracemi a horším výdělkem. Pokud hledáte dlouhodobější práci v zahraničí a chcete najít dobře placenou kvalifikovanou práci, je dobrá znalost jazyka nutností.

Práce pro studenty v zahraničí je výhodná zejména v zemích Evropské unie. Tradiční destinací je Velká Británie. Práce v Anglii a práce v Irsku má výhodu volného pohybu pracovních sil, které tyto země zavedly. Do Anglie a Irska můžete proto vycestovat za prací zcela bez omezení. Zejména pro studentky ale i studenty, které mají vztah k dětem, bývají výhodné programy au-pair. Tyto programy mají tradici zejména ve Velké Británii, práce v Německu či práce v Rakousku však mají také velké zastoupení a jsou výhodné pokud se chcete zdokonalit v německém jazyce.

Bojíte-li se vycestovat do zahraničí sami či chcete-li strávit prázdniny se svým partnerem nebo kamarádem, můžete využít nabídky práce v zahraničí pro páry. Agentury občas nabízejí programy, do kterých se můžete přihlásit ve dvojici a bude vám zprostředkována práce pro oba na jednom místě. Musíte ale počítat s tím, že nabídek práce pro páry v zahraničí je méně, a může proto trvat delší dobu, než najdete práci, která by vám vyhovovala.

V období letních měsíců se nabízí sezónní práce v zahraničí. Nabídka směřuje zejména ke studentům, může ji však využít také člověk se stálým zaměstnáním v České republice. Chcete-li místo odpočinku dát v létě přednost zajímavému výdělku v zahraničí, je tu pro vás možnost vycestování za prací. Práce v zahraničí může být také novým začátkem při hledání lepší pracovní pozice, zdokonalení vašich jazykových schopností výrazně vylepší vaši pozici na trhu práce. Práce v zahraničí pro studenty má obvykle podobu právě sezónní práce. Klasickým příkladem je sběr ovoce ve Velké Británii a dalších destinacích. U těchto typů brigád si ale předem podrobně zjistěte podmínky práce a platové ohodnocení. V mnohých případech se brigádníci vracejí domů zklamaní z obtížné práce, špatného ubytování a navíc bez slušného výdělku.

Najít práci v Evropské unii už dnes není problém. Výhodou je snadné získání pracovního povolení a nízké náklady na dopravu. Možná vás ale láká například práce v USA či práce v Austrálii. Pokud chcete navštívit i jiné kontinenty, poznávat vzdálenější země a cizí kultury, musíte počítat s větší finanční a zejména časovou náročností již při hledání a zprostředkování brigády. Kromě toho vám navíc samozřejmě hrozí větší rizika, která mohou nastat pokud zvolíte špatnou agenturu či se rozhodnete hledat práci na vlastní pěst. Kvalitní agentura by vám měla zajistit pojištění, pracovní povolení, turistická víza, pomoci vám zprostředkovat ubytování. Trvat byste měli zejména na kontrole pracovní smlouvy už na území České republiky, pojistíte se tak, že se neocitnete v cizím prostředí bez práce.

S vyhledáváním práce v zahraničí začněte s dostatečným předstihem, zprostředkování někdy trvá delší dobu. Práce v zahraničí aktuální nabídka je dostatečně široká a pravděpodobně nebudete mít problém si najít vyhovující nabídku. Pokud pečlivě zvolíte agenturu a budete mít dostatek informací, může vám práce v zahraničí přinést pouze pozitiva. Proto nezůstávejte doma, nové zkušenosti a zážitky za to určitě stojí.