Dům a zahrada, Nábytek, Obývací pokoj,
Obývací stěny

Tisíce levných předmětů!
Tisíce levných předmětů!

Koňské potřeby, přepravníky na koně, přívěs na koně, sedla na koně, koně na prodej, koňské sedlo

Koně patří mezi nejušlechtilejší druh ze světa zvířat. Důležité je o koně dobře a správně pečovat, dopřát jim vhodné krmení i dostatek pohybu i výcviku. Koně dnes může mít každý, už neplatí to, že vlastnit koně je výsadou bohatých. Samozřejmě péče o koně něco stojí, avšak pokud se dokážete sami omezit v některých oblastech, nebude pro Vás problém pořídit si koně. Kolik měsíčně investujete do svého koníčka či koníčků záleží především na tom, zda máte prostory, kde koně ubytovat, nebo jestli si ho necháte ustájit v některé stáji, kde koni poskytnou veškerou péči. Pokud se tedy rozhodnete pečovat o koně sami, budete zajisté potřebovat mnoho věcí. Ať už krmení či koňské potřeby na čištění - stěrka na pot, houba, kartáče, hřbílka nebo také koňské jezdecké potřeby. Pro putování či převoz koně na závody je nutný také přepravník na koně. Často bývá problém koně do přepravníku dostat, neboť se jej koně velmi bojí. Jak si poradit s takovým koněm najdete buď v knihách nebo si přizvěte odborného poradce, který Vás s problém pomůže. Nové přepravníky na koně koupíte od 80 000 Kč. Levnější přívěsy na koně seženete v bazarech, nezapomeňte však, že každý přepravník na koně musí mít platnou STK. V případě, že si přívěs na koně nechcete kupovat, lze si jej i pronajmout.
Nutností je dále koňské sedlo. Existuje několik druhů sedel. Rozdělit je lze podle toho, jestli ho budete potřebovat pro dostihy, skoky, drezuru, apod. Začátečníci a majitelé, kteří využívají koně jen pro relaxační procházku si mohou pořídit všestranné sedlo na koně. Základem úspěchu při jakékoliv disciplíně s koněm je správné napasování sedla na koně. Právě koňská sedla jsou jedním z nejdůležitějších prostředků v komunikaci mezi koněm a jezdcem. Prvním krokem při výběru sedla je zvolit vhodnou velikost tak, aby sedlo vyhovovalo koni i jezdci. Rozhodnout je dále nutné, který druh sedla na koně potřebujete. Potom už zbývá zvolit tvar posedlí a bočnic, tvar a šířku kostry a nakonec ještě tvar a velikost sedlových polštářů. Pokud by v jezdeckých potřebách žádné sedlo nevyhovovalo, můžete si nechat udělat koňské sedlo na míru. Aby sedlo dobře pasovalo, je nutné, aby váha byla na koňském hřbetě rovnoměrně a na co největší ploše rozložena Jestliže má sedlo dobře pasovat jezdci, mělo by odpovídat jeho tělesným proporcím.Hlavní pozornost by měla být věnována délce stehenní kosti a obvodu přes boky. Začátečníci by raději měli napasování sedla přenechat zkušeným odborníkům a zatím se jen učit Jedná se opravdu o poměrně problematický úkon. Mimo jiné je nutno brát v úvahu plemeno, typ koně, pro kterého sedlo vybíráte. Plemen a typů je mnoho, mezi nejznámější patří kůň Frisky, shirský, kladrubský, železný, andaluský, holtýnský.
Kde najdete koně na prodej? Na výběr je několik možností. Pokud chcete opravdu čistokrevného koně s dobrým původem, vyhledejte některý z koňských klubů v České republice. Pokud nechcete investovat příliš a hledáte koně jen pro občasné vyjížďky do přírody, v inzertních novinách najdete rubriku koně prodej. Většinou jsou to inzeráty majitelů, kteří se většinou koní zbavují proto, že čekají rodinu a koně by nestíhali nebo se bojí, aby dítěti kůň neublížil, apod.