Dům a zahrada, Nábytek, Obývací pokoj,
Obývací stěny

Tisíce levných předmětů!
Tisíce levných předmětů!

Flash disk 2GB, usb flash disky 2 GB výprodej, sleva, levne

Množství dat, která je potřeba uchovat, neustále narůstá. Řadu informací stále ještě skladujeme ve formě písemných dokumentů, předpokládá se však, že tento způsob bude postupně překonán a veškeré písemnosti budou převedeny do elektronické podoby.

V současnosti obvykle ukládáme méně i více důležitá data přímo do počítače. Měli bychom ovšem počítat s tím, že počítačová technologie může kdykoliv z různých příčin selhat, a veškeré pro nás důležité informace si zálohovat, tedy převést všechny tyto dokumenty na vhodné paměťové médium. Možnosti tzv. vnějších pamětí jsou poměrně rozmanité. Dříve široce využívaná disketa patří již spíše k minulosti. Kapacita nejstarších disket činila pouze 360 kB. Postupně byla rozšířena na 1,44 MB, ani tato hodnota však nedokázala vyhovět požadavkům společnosti. Navíc chybovost disket je v porovnání s ostatními médii značná. Více uplatňovaná jsou dnes CD a DVD. CD (Compact Disk) pojme data o velikosti až 700 MB, původně sloužilo k uchovávání audio záznamů, dají se na něj ovšem samozřejmě ukládat i informace jiného charakteru. DVD (Digital Versatile Disk) je vlastně přímým vývojovým pokračováním CD. Jeho kapacita dosahuje hodnot až 4,6 GB, tzv. double disků pak dvakrát tolik.

Největší oblibě se ovšem těší fleška, což je paměťové médium s čipem připojované přes USB port. Výhodu zde představují především malé rozměry. Práce s flash disky je navíc poměrně pohodlná. Snad nejvíce žádané jsou usb flash disky 2 GB. Nejlevnější flash disk pak dosahuje kapacity 128 MB. K sehnání je dále fleshka o velikosti 256 MB, 512 MB, 1 GB, 4 GB. Raritou je pak 32 GB flash disk. 2 GB – 4 GB fleška ovšem dostatečně splňuje nároky běžného zákazníka. Navíc je v poměru velikosti a ceny flash disk 2GB – 4 GB zřejmě nejvýhodnější. Cenově je trh s flash disky velmi rozmanitý. Výrobci nabízejí jak levné flash disky, tak disky několikanásobně dražší. Usb flash disky 2GB se dají pořídit již od 300,- Kč. Mezi zákazníky je velmi oblíbený například 2 GB flash disk Kingston. Cena se však může vyšplhat i na dvojnásobek, a to zejména tehdy, kupujeme-li značkový flash disk. Sleva zaměřená konkrétně na tento druh zboží není až tak častá, i tak ovšem lze poměrně snadno sehnat cenově zvýhodněné flash disky. Výprodej je jednou z nabízených možností. Další jsou samozřejmě hromadné slevy veškeré IT techniky, které někteří prodejci čas od času poskytují. Flash disk lze zakoupit ve specializovaném obchodě, seženete ho však bez problémů i v téměř kterémkoliv obchodě s elektronikou. Výběr je široký a designová variabilita velice pestrá. Mezi nejžádanější značky flash disků patří mimo jiné Kingston, Sandisk, Kingmax, Pretec, Verbatim, Microvault, Axago, Sony, Fujitsu-Siemens, A-data, Apacer a další. Mezi moderní média můžeme zařadit BD disk (Blu-Ray Disk), jehož kapacita se pohybuje řádově ve stovkách GB. Do budoucna se rovněž počítá s větším rozvojem disků HVD (Holograme Versatile Disk) s kapacitou v jednotkách TeraBytů.Ať už zvolíme jakýkoliv typ výše popsané vnější paměti, veškerá důležitá data bychom skutečně měli zálohovat každý den. K poškození našeho počítače může dojít velice snadno a mnohdy již ani není možné všechna data zachránit.