Dům a zahrada, Nábytek, Obývací pokoj,
Obývací stěny

Tisíce levných předmětů!
Tisíce levných předmětů!

Flash disk 8GB, usb flash disky 8 GB výprodej, sleva, levne

Fleshky, fleshové disky, flesky - Je velmi pravděpodobné, že i člověk, který se nezajímá o počítačovou techniku slýchá poslední dobou často tato slova, lidová označení pro flashové disky. Mladší generaci asi není třeba vysvětlovat o co se jedná, jste-li ale počítači skutečně nedotčení, možná se ptáte, co to znamená. Flashové disky jsou paměťová zařízení, která obvykle slouží k přenášení dat, která jsou pro vás důležitá. Jejich výhoda spočívá zejména v malé velikosti, často mají podobu například klíčenky. Kapacita flashových disků se poslední dobou zvyšuje a jejich cena naopak klesá, není proto problém sehnat levné flash disky, které navíc uspokojí vaše nároky na velikost paměti.

O tom, že jsou dnes „flashky“ velmi trendy svědčí široká nabídka výrobců těchto zařízení, kteří se předhánějí v originálnosti tvarů a barev a stále se zmenšující velikosti disků. Můžete zakoupit usb flash disk Kingston, Microvault, Axago, Sony, Fujitsu-Siemens, A-data, Apacer, Sandisk, Kingmax, Pretec, Verbatim. Velikost jejich pamětí se nabízí v několika možnostech, s rostoucí pamětí rostě samozřejmě i cena. Před koupí flashové disku byste si měli nejdříve rozmyslet, jak velká data budete chtít přenášet. Pokud víte, že přenášená data mají jen minimální velikost, je zbytečné investovat do disků s největší pamětí. Z jakých velikostí můžete tedy vybírat? Na trhu jsou flash disky 256 MB, 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB, usb flash disky 8 GB, 16 GB, 32 GB. V současnosti je nejžádanější flash disk 8GB, který představuje rozumný kompromis z hlediska ceny i z hlediska velikosti paměti. Kupovat flashové disky s pamětí menší než 1GB už je dnes poměrně zbytečné, ceny se pohybují v řádech stovek korun. Není problém zakoupit flash disky 8GB levně, jejich cena obvykle nepřevyšuje 1000 korun. Kvalitní usb flash disk 8GB lze však také často získat dokonce za cenu nižší než 500 korun. Je velice pravděpodobné, že pro běžné přenášení dat, vám bude stačit flash disk 8 GB, je ale možné, že vaše nároky jsou větší, potom pravděpodobně sáhnete po velikostech paměti 16 nebo 32 GB. Zde už ale musíte počítat s vyšší cenou, která je v řádech tisíců korun.

Kromě velikosti paměti byste se měli u flash disků zaměřit na maximální přenosovou rychlost, rychlost čtení a rychlost zápisu, která vypovídá o tom, jak rychle budou data na disk zapisována. Levné usb disky často lákají vysokou pamětí za nízkou cenu, ale jejich přenosová rychlosti a rychlosti čtení a zápisu nejsou tak vysoké. Je jen na vás, abyste zvážili vaše priority.

Poslední čeho byste si měli všímat je design a materiál, ze kterého je flash disk vyroben. Tvar a barva, které zvolíte jsou jen na vás. Více byste se měli zaměřit na materiál, na kterém závisí odolnost disku. Mějte na paměti, že flashový disk slouží k přesunům, budete jej mít pravděpodobně neustále u sebe, a měl by proto odolat určitým nárokům, které jsou na něj kladeny. Výhodný je například gumový materiál, který účinně brání poškozením, způsobeným pády či vlhkosti a špíně. Při výběru designu a materiálu se vám bude otevírat nejširší nabídka pokud zvolíte usb flash disk 8 GB, protože jsou v současnosti nejvíce prodávané a výrobci proto nabízejí největší výběr právě u těchto pamětí.

Pokud se rozhodnete pro koupi flashového disku je velice pravděpodobné, že časem budete potřebovat zakoupit další i pro ostatní členy vaší rodiny. Dnešní doba klade vysoké nároky na počítačovou mobilitu, proto by vás neměla překvapit ani žádost vašich dětí o vlastní „flashku“. Asi proto budete hledat co nejvýhodnější cenu. Možná se vám pamět 8 GB bude zdát pro vaše děti zbytečně vysoká, na druhou stranu se ale nejčastěji objevuje na usb flash disk 8GB sleva, vzhledem k největší prodejnosti. Výhodnou nabídku vám také dá na flash disk 8GB výprodej, který se u největších výrobců obvykle objevuje zejména v době povánoční. Zakoupit flashové disky pro celou rodinu nemusí tedy být velká investice a při vhodném výběru materiálu a paměti vám mohou sloužit po dlouhou dobu.