Dům a zahrada, Nábytek, Obývací pokoj,
Obývací stěny

Tisíce levných předmětů!
Tisíce levných předmětů!

Dětská výbavička pro miminko, kojenecká výbavička pro novorozence, základní výbavička do porodnice, seznam, výbava pro miminko

Čekáte své první miminko a nevíte si rady s nákupy? Je velmi těžké se zorientovat v široké nabídce, kterou výbavička pro miminko bezesporu poskytuje. V období těhotenství by si nastávající maminky měli opatřit ty nejdůležitější potřebné věci pro svého prvorozeného potomka, jako je výbavička pro novorozence, kojenecká výbavička, a zejména výbavička do porodnice. Pokud má nastávající matka možnost nakupovat například se svou maminkou nebo kamarádkou, která již děťátko má, vždy je to pro ni výhodou. Rady a tipy jsou potom velmi užitečné.
    Výbavička pro miminko zahrnuje jak věci naprosto nezbytné, tak i jakési “pomocníky“, které mít nemusíte, ale pokud si je pořídíte, zajisté je oceníte. Mezi takové pomocníky můžeme zařadit třeba kojící polštář, šátek na nošení miminka, tzv.chůvičku pro dálkový poslech dítěte, monitor dechu ( zejména pro miminka nedonošená či s poruchami dýchání ) nebo polohovací válečky. Kojící polštář umožňuje matce i dítěti vytvořit si ideální polohu pro kojení. V prvních týdnech, kdy je kojení delší a častější, brání bolesti zad. Velmi užitečný je pro kojení dvojčat. Lze jej však využít i během těhotenství, především pro vytvoření odpočinkových poloh. Polohovací válečky zase umožní dítě zafixovat v poloze na boku či při spaní.
    Každá maminka chce pro své miminko jen to nejlepší. Těžko říct, co je nejlepší. Jednou z hlavních otázek budoucích maminkek je, jakou zvolit nejmenší velikost. Důležité je, aby oblečení na dítěti ani neplandalo, ale také, aby ho neškrtilo. Miminko by zároveň z oblečení nemělo vyrůst během prvního týdne svého života. Velmi častou otázkou také bývá, zda kupovat všechno oblečení zcela nové nebo jestli stačí ze second-handu. Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.
Základní výbava pro miminka by se měla skládat z postýlky, kočárku, autosedačky, lehátka, dětské vaničky a lehátka do vaničky. Chybět by Vám neměla ani přebalovací podložka, papírové a bavlněné pleny ( 20 – 40 ), čistící ubrousky, 2 tetra a 1 froté osuška. Dále je pro Vašeho miláčka potřeba zakoupit žíňky, zavinovačky ( s vložkou nebo rychlozavinovačky ), deku a fusak do kočárku, polštářek ( tenký ) a přikrývku do postýlky, povlečení a prostěradla do postýlky, mantinel, případně také nebesa a držák na nebesa. Výbavička pro novorenzce by ještě měla obsahovat vatové tyčinky, kleštičky na nehty, kartáček na vlásky, speciální dětský teploměr a teploměr do vaničky, odsávačku na hleny, novorozeneckou kosmetiku, dětský prací prášek, dudlík a kojeneckou láhev.
    Vaše kojenecká výbavička může zahrnovat ještě mnoho dalších věcí pro miminka. Dnes je již ke koupi mnoho užitečných věcí, které však nemusí být nezbytně nutné.
Dětská výbavička seznam Vám umožní zorientovat se v tom, co už máte koupeno, a co ještě musíte sehnat. Třeba tím, že si již koupené kojenecké potřeby budete postupně vyškrtávat. Zejména při nákupu baby oblečení berte ohled na roční období, kdy se Váš potomek narodí.
    Co bude zahrnovat Vaše výbavička do porodnice závisí na tom, co která porodnice nabízí. Je proto vhodné se včas v porodnici informovat. Všeobecně se doporučuje hlavně kojenecká podprsenka, ve zdravotnických potřebách si kupte také jednorázové kalhotky ( vhodné po porodu ) a hygienické potřeby. Pro miminko si do porodnice vezměte balení jednorázových plenek a ubrousky na zadeček. Vzít můžete i dudlík. Pokud však budete kojit, nedoporučuje se. Oblečení pro miminko stačí až na odjezd z porodnice.
Výbavička do porodnice by měla obsahovat doklady – průkazka pro těhotné, občanský průkaz, oddací list a neověřená fotokopie občasnkého průkazu manžela. Svobodné maminky musí mít těhotenskou průkazku, občanský průkaz a rodný list.